1. Označenie (G80 a G82)
Posledná generácia modelu M3 bola prvou, ktorá získala svoj vlastný kód podvozku, a bola označená ako generácia F80. To sa zhodovalo so zavedením modelu M4, ktorý bol označený ako F82 pre kupé model a F83 pre kabriolet. Nové modely tiež dostanú svoje vlastné kódy podvozku a nové BMW M3 bude mať označenie G80, zatiaľ čo M4 bude označované ako G82. Kód kabrioletu nebol potvrdený, ale myslíme si, že by sme nestratili naše domy, ak by sme stavili na to, že to bude G83.

2. Nový 3-litrový  šesťvalec
Podľa doterajších informácii budú mať M3 a M4 3,0 l turbobenzínový motor BMW S58, ktorý poznáme z modelov X3 M a X4 M.  Okrem štandardného naladenia s výkonom 480 koní príde aj verzia Competition s 510 konmi. Tieto verzie budú mať pohon štyroch kolies M XDrive, ktorý poznáme z novej M5ky.

3. Pure verzia s manuálom
Na trh by mala prísť aj takzvaná „Pure“ verzia, ktorá by mala prísť s manuálnou prevodovkou, pohonom zadných kolies a elektronicky riadením samosvorným diferenciálom. Kvôli obrovskému točivému momentu sa ale bude musieť znížiť výkon na 450 – 460 koní, čo by mala ale vyvážiť nižšia hmotnosť. Takisto sa očakáva aj nižšia cena oproti štandartnej M3.

4. Predstavnie bude tento rok
BMW v tlačovej správe potvrdilo, že M3 a M4 budú debutovať tento rok. Domnievame sa, že to bude ku koncu tohto roka možno aj na Frankfurtskom autosalóne. Šéf BMW M divízie Markus Flasch uviedol, že obidva modely sa uvedú do výroby na konci roku 2020 a dostanú sa k predajcom začiatkom roku 2021. Cena zatiaľ nieje známa ale očakáva sa podobná cenová politika ako pri predošlých modeloch M3 a M4.