Alfa Romeo predstavuje nov├Ż model Tonale, vozidlo, ktor├ę ozna─Źuje metamorf├│zu zna─Źky a z├írove┼ł zost├íva vern├Ż├ę svojej DNA talianskej ┼íportovosti u┼ż od roku 1910. S ├║plne nov├Żm Alfa Romeo Tonale doch├ídza v Alfe Romeo k radik├ílnej evol├║cii, ktor├í sa pozer├í dopredu na nov├║ ├ęru. ├ëru konektivity a elektrifik├ície.

Dizajn novinky Alfa Romeo Tonale

Nov├í Alfa Romeo Tonale je evol├║ciou konceptu predstaven├ęho na ┼żenevskom autosal├│ne v roku 2019.┬áBoky sa vyzna─Źuj├║ roz┼í├şren├Żm obl├║kom, zn├ímym ako ÔÇ×GT LineÔÇť, ktor├Ż sa tiahne od zadnej ─Źasti a┼ż po svetlomety, ─Ź├şm d├íva defin├şciu karos├ęrii a jej profilu. V┼íetky tieto charakteristick├ę prvky s├║ hlboko zakorenen├ę v DNA zna─Źky. Z h─żadiska modelovania pripom├şna modely ako 8C Competizione.

Na prednej ─Źasti vynik├í nov├Ż pl├ívaj├║ci ┼ít├şt ÔÇ×ScudettoÔÇť, ktor├Ż u┼ż nie je s├║─Źas┼ąou n├írazn├şka, ale v├Żrazn├Żm prvkom. Spodn├í ─Źas┼ą obsahuje dva hlavn├ę bo─Źn├ę pr├şvody vzduchu, ktor├ę spolu so ┼ít├ştom vytv├íraj├║ takzvan├ę Trilobo. V hornej ─Źasti patria medzi pozoruhodn├ę prvky svetlomety ÔÇ×3+3ÔÇť in┼ípirovan├ę SZ Zagato a koncep─Źn├Żm vozidlom Proteo. Predn├ę svetlomety s├║ u┼ż obohaten├ę o Full LED Matrix technol├│giu, tak aby sp─║┼łali ┼ítandardy doby.

Zadn├í grafika svetiel preprac├║va n├ívrh koncepptu do krivky, ktor├í prech├ídza z oboch str├ín zadnej ─Źasti a st├íva sa jednozna─Źn├Żm sveteln├Żm podpisom Alfa Romeo Tonale. Zaoblen├Ż a dnes u┼ż klasick├Ż z├íhyb stredovej l├şnii zadn├ęho okna p├┤sob├ş ┼íportov├Żm a z├írove┼ł elegantn├Żm dojmom.

Alfa Romeo Tonale

Nov├ę zliatinov├ę disky, ve─żmi oce┼łovan├ę na koncepte z roku 2019, s├║ stelesnen├şm mot├şvu telef├│nneho cifern├şka, ktor├Ż je v├Żsledkom evol├║cie, ktor├í sa za─Źala v 60. rokoch 20. storo─Źia. Tonale je k dispoz├şcii s v├Żberom 17 a┼ż 20-palcov├Żch diskov kolies, ktor├ę zv├Żraz┼łuj├║ siluetu modelu.

Vyspel├Ż a elegantn├Ż interi├ęr

Dizajn interi├ęru Alfa Romei Tonale ─Źerp├í in┼ípir├íciu z pretek├írskeho dedi─Źstva Alfy Romeo a evokuje jeho v├í┼íe┼ł, v─Ćaka jeho dynamick├Żm a siln├Żm form├ím.┬áV┼íetko je orientovan├ę na vodi─Źa, aj ke─Ć interi├ęr je navrhnut├Ż aj pre pohodlie cestuj├║cich. Sedadlo vodi─Źa bolo u┼íit├ę na mieru. V┼íetky ovl├ídacie prvky m├í vodi─Ź na dosah ruky. Z├íkazn├şci si tak m├┤┼żu u┼żi┼ą z├í┼żitok z jazdy bez rozpty─żovania.

Alfa Romeo Tonale

Medzi charakteristick├ę prvky nov├ęho modelu patr├ş pr├şstrojov├Ż panel s jasnou ┼ítylistickou Alfa Romeo a kompaktn├Ż volant, ktor├Ż zais┼ąuje presn├ę a priame riadenie. Nesmie ch├Żba┼ą nov├Ż D.N.A. voli─Ź jazdn├Żch re┼żimov, ┼ít├şhle centr├ílne v├Żduchy klimatiz├ície a vonkaj┼íie v├Żduchy v tvare turb├şny, stredov├Ż tunel a k─żu─Źky zdoben├ę diamantovou text├║rou in┼ípirovanou prec├şznym mechanick├Żm spracovan├şm s laserov├Żm grav├şrovan├şm.

Pre─Ź├ştaj si aj:┬áToto je najr├Żchlej┼íie BMW M8!

3D prvky mo┼żno vidie┼ą v po┼ąahoch sedadiel, od z├íkladn├Żch verzi├ş a┼ż po gradientn├Ż efekt s kontrastnou farbou pozadia v alcantare a veg├ínskej ko┼żi, na verzi├ích najvy┼í┼íej kvality. Ergonomick├ę sedadl├í s├║ ide├ílne na ka┼żdodenn├ę pou┼żitie, ─Źal├║nen├ę neopr├ęnovou tkaninou, ktor├í sa be┼żne vyskytuje v ┼íportovom oble─Źen├ş.

Interi├ęr Tonale je mimoriadnym, inkluz├şvnym z├í┼żitkom, ktor├Ż umo┼ż┼łuje pohlcuj├║ci, pr├şvetiv├Ż priestor pre cestuj├║cich s dynamick├Żmi prvkami, ktor├ę ocenia fan├║┼íikovia jazdy.

Motorizácie novinky

Alfa Romeo Tonale bude k dispoz├şcii v troch ├║rovniach v├Żbavy. Sprint je z├íkladn├Ż model a dod├íva sa s 2,0-litrov├Żm prepl┼łovan├Żm ┼ítvorvalcom. Ti v strede zostavy je k dispoz├şcii s 2,0 alebo 1,3-litrov├Żm plug-in hybridom. ┼ápi─Źkov├Ż Veloce je dostupn├Ż len ako PHEV. Pre najvy┼í┼íiu motoriz├íciu je samozrejmos┼ąou 9-stup┼łov├í automatick├í prevodovka, v├Żkon na ├║rovni 275 konsk├Żch s├şl a spo─żahliv├Ż pohon oboch n├íprav Q4.

Alfa Romeo Tonale ako NFT

Alfa Romeo spust├ş nov├Ż program s modelom Tonale, kde ka┼żd├ę vozidlo dostane nezamenite─żn├Ż token (NFT). Majite─ż si tak prevezme pri k├║pe vozidla vozidla prevezme aj NFT k├│piu svojho nov├ęho mil├í─Źika.

Alfa Romeo Tonale

Takto bude Alfa m├┤c┼ą aktualizova┼ą NFT v┼żdy, ke─Ć bude model Tonale u predajcu kv├┤li servisu alebo ├║dr┼żbe. T├Żm sa vytvor├ş digit├ílny denn├şk o celej hist├│rii vozidla.

Pod─ża spolo─Źnosti bude jedn├Żm z pou┼żit├ş NFT zv├Ż┼íenie zostatkov├Żch hodn├┤t ojazden├Żch vozidiel, preto┼że sa bude neust├íle zaznamen├íva┼ą hist├│ria ├║dr┼żby.┬áMajitelia sa z programu m├┤┼żu odhl├ísi┼ą, ak nechc├║, aby sa inform├ície o ich auto sledovali pomocou NFT.