Mníchovská stajňa BMW v závere roka 2020 ohlásila špeciálnu edíciu modelu M4. BMW už v minulosti spolupracovalo s lifestylovou značkou KITH a inak tomu nie je ani teraz. BMW M4 KITH je obohatená o dizajnové prvky naprieč exteriérom aj interiérom. 150-kusová limitka sa údajne vypredala za neuveriteľných 11 minút. Zástupcovia značky BMW Slovensko boli natoľko šikovný, že sa im podarilo priviesť jeden exemplár aj k nám.

 

M4 v spolupráci KITH prichádza iba v troch lakovaniach, ako odkaz na tri najpopulárnejšie farebné prevedenia legendárneho modelu M3 E30. Keď sa na Slovensku povie BMW 90% ľudí si predstaví konfig v štýle „Black on Black“ a práve v takomto prevedení k nám prišla i táto špeciálna verzia.

BMW M4 KITH a jeho úpravy

Dizajnová zmena prišla aj v prípade loga vozidla. BMW prvý raz použilo logo zo spolupráce. Podobne tomu je i v zadnej časti v prípade emblému M4. Exteriérové zmeny pokračujú karbónovou strechou s nápisom KITH a M Performance trikolórou. BMW M4 KITH sa pýši kovanými 19-palcovými diskami vpredu a dvasiatkami na zadnej náprave.

Vo vnútri vrcholu Mníchovského motoršportu svietia carbónové škrupinové sedadlá s vyšitým nápisom KITH do opierok hlavy. Stredovú konzolu vypĺňa špeci znak KITH. Podsvietenie M4 na sedadlech nehľadajte, máte totižto exkluzívnejší kúsok s podsvieteným nápisom KITH. Nechýba ani množstvo karbónu naprieč celým interiérom.

Z mechanických častí boli vymenené sériové brzdy za M Compound brzdový systém. Pod kapotou ostáva sériový 3-litrový agregát s dvoma turbami a výkonom 375 kW teda 510 konských síl. Prevodovka M Steptronic s funkciou Drivelogic vyšle túto vesmírnu raketu z 0 na 100 km za necelé 4 sekundy. Slovenská M4 KITH je rozumnou voľbou aj vďaka skvelému pohonu M xDrive.

Koľko takáto zberateľská sranda stojí? Za konkrétny kus by ste zaplatili 146-tisíc aj pár drobných. Máte však smolu, nakoľko M4 v bratislavskom AutoPalace už svojho šťastného majiteľa má.

 

Zdroj: Refresher/martinzmartina

Foto: Refresher/martinzmartina/Adam Tarana