Škoda Auto zverejňuje podobu novej generácie Octavie RS. Tá sa svetu mala predstaviť na tohtoročnom ženevskom autosalóne, po jeho zrušení sa však svetu predstavila aj tak. Športový variant svojho bestselleru výrobcu ukazuje s novo ponúkaným plug-in hybridným ústrojenstvom.

Vďaka zverejneným fotografiám vieme, že sa Octavia RS od východzieho modelu odlíši vcelku zásadne. Inak tvarovaný predný nárazník zdobí výrazné šikmé prelisy, je tu aj čierna maska ​​chladiča s čiernym orámovaním.

Vzadu zaujme čierno lakovaný difúzor sa zakomponovanými koncovkami výfuku. Liftback potom na piatych dverách zdobí čierny spojler, zatiaľ čo kombi má strešný spojler vo farbe karosérie. Tiež interiér vsádza prevažne na čiernu farbu, s kontrastným prešívaním športových sedadiel s integrovanými hlavovými opierkami a s trojramenným multifunkčným športovým volantom. Digitálny prístrojový štít potom ponúkne aj športový režim so zvýrazneným otáčkomerom.

Octavia je zároveň prvým modelom RS divízie, ktorý je plug-in hybridom. Ako bolo známe už vopred, pod kapotou verzia RS iV kombinuje turbobenzínový štvorvalec 1.4 TSI so 110 kW (150 k) a elektromotor s 85 kW (115 k), celkový výkon sústavy je 180 kW (245 k) a krútiaci moment 400 Nm. Výkon prúdi pri RS iV výlučne na predné kolesá cez 6-stupňovú dvojspojkovú prevodovku DSG. Batéria má kapacitu13 kWh a na elektrinu takto motorizovaná Octavia prejde 60 km (WLTP). Z klasickej domácej zásuvky batériu dobijete za 6 hodín, použitím wallboxu sa čas skráti na 3,5 hodiny. Okrem toho bude v ponuke turbobenzínový dvojliter TSI s výkonom 180 kW (245 k) a turbodiesel 2,0 TDI Evo (147 kW/200 k).

Škoda Octavia RS iV sa do výroby dostane pravdepodobne v júni 2020. Krátko nato majú nasledovať klasické verzie 2.0 TDI a 2.0 TSI