Brabus znova posunul hranice automobilovej techniky niekam ďaleko do stratosféry! Ich najnovší prírastok do portfólia síce vychádza z Mercedes-Benz G 63 AMG no vo výsledku sa jedná o úplne iný vozidlo. Ak vám príde klasické G 63 AMG ako celkom vyhrotené SUV, tak sa pozrite na BRABUS 800 Adventure XLP posúvajúce hranice automobilovej techniky na úplne iný level.

BRABUS 800 Adventure XLP-toto asi nik nečakal

Exkluzívne superšportové SUV, aké tu ešte nikdy nebolo – BRABUS 800 Adventure XLP oslavuje svoju svetovú premiéru. Pick-upy modelového roku 2020 sú dostupné v exkluzívnej limitovanej First Edition. Na základe Mercedesu G 63 AMG inžinieri, technici a dizajnéri vyvinuli vysokovýkonný pick-up s vynikajúcimi terénnymi schopnosťami, ktoré dosiahli novo navrhnutým, špeciálnym zavesením s portálovými nápravami. Výsledkom je svetlá výška meuveriteľnýcg 49 cm.

Rázvor náprav sa predĺžil o 50 centimetrov. Inžinieri z BRABUS pre tieto špecifikácie vyvinuli špeciálny modul pre oceľový rebrinový rám, ktorý plne zachováva perfektnú torznú tuhosť. Celková dĺžka vozidla je 5,31 metra, čo je o 68,9 cm viac ako sériová G 63-ka. Okrem toho je vozidlo vybavené voliteľným strešným nosičom, pred ktorý bol osadený LightBar z karbónu so štyrmi LED svetlami.

Karbón sa používa aj na výrobu množstva iných komponentov karosérie. Zahŕňajú okrem iného prednú kapotu BRABUS s dvoma vypuklinami, ako aj lemy blatníkov, prispôsobené zo rozširenej verzie BRABUS WIDESTAR pre aktuálne G-čko.

Určite si prečítaj ➡️ Manhart CR 700 Wagon | ultravýkonné Céčko

Hnacie ústrojenstvo

Pod kapotou je osadená 4-litrová V8-ička s dvoma turbami, s plniacimtlakom až 1,6 baru, v špecifikácii BRABUS 800 PowerXtra+ s výkonom 588 kW teda nádherných 789 koní a krútiacim momentom rovných 1 000 Nm. S ním BRABUS 800 Adventure XLP vyšprintuje z 0 na 100 km/h za 4,8 sekundy. Najvyššia rýchlosť je elektronicky obmedzená na 210 km/h z dôvodu vyššieho ťažiska a 22-palcových terénnych pneumatík.

Nesmie chýbať výfukový systém BRABUS. Ten vďaka aktívnej klapke ponúka integrovaný zvukový manažment, ktorý dokáže zmeniť tón výfuku z jemného režimu „Coming Home“ na výrazne športový zvuk pravej V8-čky.

Maximálna personalizácia BRABUS 800 Adventure XLP

Samozrejme, BRABUS ponúka luxus a individualitu v ich najlepšej podobe aj v interiéri. Každé vozidlo je možné vylepšiť interiérom z jemnej kože BRABUS a do každého detailu prispôsobiť osobným preferenciám majiteľa vozidla.

Sedadlá First Edition majú stred prešívaný v tvare kosoštvorca a perforáciu aplikovanú s mimoriadnou presnosťou. Niektoré oblasti, ako strop, boli čalúnené čiernou Alcantarou. Pri ostatných pickupoch BRABUS 800 Adventure XLP si zákazníci môžu nechať čalúniť každý detail interiéru prakticky akoukoľvek farbou. Okrem toho si môžu vybrať zo širokej škály rozloženia čalúnenia.