S viac ako 260 000 predanými kusmi od uvedenia na trh v roku 2018 sa CITROËN C5 Aircross presadil vo vysoko konkurenčnom prostredí kompaktných SUV. Prispela k tomu jeho modularita a predovšetkým vysoký komfortom, ktorý C5 Aircross ponúka. Svoju pozíciu utvrdil aj vo verzii plug-in hybrid. Aktuálne sa nám odhalila modernizovaná verzia, ktorá prináša množství noviniek.

Vynovený exteriér CITROËN C5 Aircross

Vizuálne väčšií CITROËN C5 Aircross predstavuje nový dizajnový jazyk, v ktorom krivky ustupujú štruktúrovanejším líniám. Vzhľad prednej časti prešiel modernizáciou, čím sa stal vertikálnejší a modernejší. Facelift pôsobí na ceste širšie a zároveň predstavuje veľmi sebavedomý postoj.

Nový C5 Aircross zdobí nové logo značky, ktoré sa oddeľuje od svetlometov denného svietenia, čím sa odlišuje od ostatných modelov v rade. Charakteristický pre novú identitu Citroënu je podpis DLR LED svetlometov v tvare V. Projektor LED Vision je diskrétnejší a tmavší, čím vizuálne predlžuje čiernu mriežku chladiča.

Okrem iného pribudlo niekoľko nových štýlových prvkov na bočných paneloch zvyšúcich eleganciu a modernosť, ako napríklad nové 18” disky kolies s aerodynamickým dizajnom. V súlade s prednou časťou CITROËN C5 Aircross má nový svetelný podpis aj zadná častť vozidla.

Nový interiér CITROËN C5 Aircross

V nadväznosti na krok k luxusnejšiemu exteriéru, dostal interiér nového C5 Aircross dynamickejšiu a prepracovanejšiu úpravu s vylepšeniami priestoru a komfortu. Tie sú zrejmé hneď na prvý pohľad. Vysoká pozícia za volantom, vnímaná kvalita materiálov, ergonómia a praktickosť rozhraní z neho robia moderné a výrazné SUV.

CITROËN C5 Aircross

C5-ka dostala 10-palcovú dotykovú obrazovku, ktorá ponorí vodiča a pasažierov do modernejšieho priestoru pre cestujúcich. Obrazovka ponúka priamo prístupné ovládacie prvky klimatizácie. Výduchy klimatizácie sú umiestnené pod obrazovkou. Nový 10“ dotykový displej dostane benzínová a naftová verzia s navigáciou a v hybridnom prevedení bude prístupná od verzie Feel.

Prečítaj si aj ➡️ Mazda 2 – úspešný collab, či len rebrand Yarisu?

Stredová konzola je potiahnutá čiernou látkou s koženým efektom a je obohatená o chrómové prvky. Centrálna konzola tiež obsahuje množstvo úložných priestorov, ktoré preskupuje konektivita s 2 portami USB a indukčnou nabíjačkou.

Ponuka Plug-In hybridného pohonu

Ponuka plug-in hybridného motora pre verzie strednej triedy ešte viac zvyšuje pohodu na palube, vďaka výhodám elektrickej jazdy pre každodenné využitie do 55 km a s neobmedzeným dojazdom na dlhé trasy. Plug-in-hybridná motorizácia umožňuje jazdu v tichosti a bez vibrácií v elektrickom režime až do rýchlosti 135 km/h s krútiacim momentom až 320 Nm.

Prvotriedna bezpečnosť CITROËN C5 Aircross

CITROËN C5 Aircross ponúka širokú škálu technológií pre zlepšenie pohodlia a bezpečnosti pasažierov. Vodiči nového C5 Aircross ťažia z 20-tich štandardných asistenčných systémov vodiča. Patrí medzi ne Highway Driver Assist, systém autonómie 2. stupňa, kombinujúci adaptívny tempomat s funkciou Stop&Go so systém Active Lane Departure Warning.