Donuty s Ford Bronco! Presne tak amerika je ako stvorená pre automobilovú zábavu. Cesty križujú krajinu a pre tých, ktorí si chcú užiť zábavu v teréne, zostáva množstvo voľnej prírody. K dispozícii sú vyhradené priestory na plazenie sa po skalách, preteky v ťahaní a iné automobilové vyčíňanie, takže nie je dôvod úmyselne ničiť majetok niekoho iného, však že.

Čo sa vlastne stalo?

Majiteľ novinky Ford Bronco zo San Diega má však očividne iný názor, keď sa rozhodol ísť so svojím vozidlom na štadión Padres. Video z incidentu zdieľané The San Diego Union-Tribune ukazuje, ako nový Ford Bronco jazdí cez pole pokryté hlinou a zanecháva za sebou výrazné koľaje, čím okázalo poškodzuje povrch štadióna.

Posádka na mieste, ktorá pripravovala park na nadchádzajúcu bejzbalovú sezónu, rýchlo zablokovala tunel vysokozdvižným vozíkom a odrezala jediný možný východ. Video ukazuje, ako posádka „zatýka“ vodiča, ktorý nakoniec prestane so svojím nezmyselným vyčíňaním. Konfrontácia medzi vodičom a posádkou sa na videu nezdala agresívna. Strážnici posadili muža na zem vedľa vozidla.

Prečítaj si aj: BRABUS 800 Adventure XLP-keď je klasické G63 hrot tak čo je potom toto!?

Nelegálny off-road s Ford Bronco

San Diego Union-Tribune nedostalo od polície v San Diegu dostatok informácií o incidente. Polícia však potvrdila, že k udalosti došlo a že policajti muža zadržali za trestný čin vandalizmu, za ktorý mu môžu byť uložené vysoké pokuty a dokonca mu hrozí aj väzenie. Polícia nezverejnila meno vodiča. Nie je úplne jasné, čo si jazdec myslel pri jazde na ihrisku, ale vieme, že existuje veľa iných miest, kam sa dá ísť, ak by sme chceli zašpiniť pneumatiky nového Ford Bronco. Niekoľko minút radosti z jazdy v „teréne“, ktoré vodič zažil, pravdepodobne povedie k rokom legálnych bolestí.

Ford Bronco predstavuje remake legendárneho off-roadu. Aktuálne sa oficiálne hovorí iba o predajoch v USA, no možno príde možnosť objednať si Bronco aj na starom kontinente.