Exteriér
Na pohľad ProCeed GT očarila nie len nás, ale aj ľudí okolo, predĺžený zadok s výraznými zadnými svetlami by som ohodnotil na výbornú. Predná maska vyzerá športovejšie ako u základných modelov a je obohatená aj o označenie GT. Predné svetlá nevyzerajú príliš agresívne ako by sme čakali u takého športového modelu, ale funkciu si plnia plnohodnotne. Verzia ProCeed je oproti klasickej verzií Ceed o 5mm nižšie, má tuhšie tlmiče a mäkšie stabilizátory. Takže sa s ňou dá vyblázniť aj pri ostrejšej jazde.

Interiér
Pekne usporiadaný interiér je poskladaný z na pohľad aj dotyk príjemných materiálov. Kožené čalúnenie výborných sedadiel s menším bočným vedením a tapacírov je zvýraznené červeným prešívaním. Výborne doplnené hliníkovými kľučkami dverí, mádlami, pedálmi a pákou na ovládanie automatickej prevodovky. Posed za volantom je tak trochu športový, ale nie na toľko aby pokazil vaše pohodlie za volantom.

Jazdné vlastnosti
Využitie tohto auta nepokazí predstavu žiadnej kategorií vodičov, prídu si na svoje aj športový nadšenci, aj bežný užívatelia. Po naštartovaní tohto 1,6-litrového turbo benzínového štvorvalca, bolo počuť že výfuk nie je obyčajný a po prepnutí do režimu šport sa zapínajú aktívne klapky výfuku a zvuk je oveľa výraznejší a občas si to aj poriadne odpľuje do výfuku. Podvozok sme vyskúšali a pri športovej jazde je prekvapivo tuhý, ale napriek tomu si stále zachoval aj komfortné vlastnosti. Brzdy vydržali aj niekoľko krát silnejšie brzdenie. 7- stupňová automatická prevodovka funguje pri bežnej jazde úplne v pohode no pri športovejšej jazde nás trošku sklamala, pretože aj keď reagovala v manuálnom režíme na stlačenie pádiel v celku rýchlo. Vyzeralo to ako by sa jej vôbec nechcelo.

Celkovo nás Kia ProCeed GT veľmi milo prekvapila v pomere cena, výkon, dizajn. Svojim dizajnom vyniká medzi všetkými modernými hot-hatchmi a v tom vidíme najväčší plus ProCeedu, proste dizajn…