Mikuláš fanúšikom japonskej Mazdy priniesol do čižiem novučičký rad 2. Mazda 2 je spoločný projekt automobilky Mazda v spolupráci s Toyota Motor, ktorý nepochádza z Hirošimy ale priamo z fabriky Toyoty. Dvojka je model určený pre Európu tak sa naň pozrime bližšie.

Mazda 2

Mazda 2 ako Hybrid

Presne tak aj do tejto kategórie postupne prichádza hybridizácia a elektrifikácia. Pod kapotou Mazdy 2 bude osadený radový 6-valec prepolený na polovicu. Obohatený o hybridnú technológiu a objem 1,5 litra sľubuje nízku spotrebu aj dynamickú a bezproblémovú jazdu. Výkonovo sa agregát dostal na 85 kW teda 116 konských síl. Maximálka 175 km/h a spotreba od 3-och litrov na 100 km.

Prečítaj si aj ➡️ SQ7 na steroidoch – lepšia než RSQ8?

Dizajn

Po dizajnovej stránke Mazdu 2 veľmi dobre poznáme aj keď sa na trh dostane až na jar 2022. Do veľkej miery sa totižto jedná o Toyotu Yaris so znakmi Mazda. Na prvých fotkách sa nám objavuje v novom odtieni šedej Platinum Quarz. Aj interiér do veľkej miery kopíruje Yaris, no na druhú stranu prečo vytvárať niečo nové ak môžeme predávať overenú kvalitu a úspešný dizajn.

Aktuálne máme na trhu súčasný model Mazda 2 s trojicou čisto benzínových agregátov. Model, ktorý sme vám popísali nemá priamo nahrádzať súčasnú verziu. Budúcnosť preznakovaného Yarisu je veľmi nejasná. Uvidíme, čo ponúkne jar 2022 a aký bude osud výsledku kolaborácie MazdyToyoty.

Interiér ako v Yarise

Kolaborácia Mazda x Toyota

Od roku 2015 tvoria tieto dva japonské giganty jednu alianciu, kde sa podieľajú na spoločných projektoch, čoho výsledkom je i najnovší model – Mazda 2. Automobiky spoločne pracovali aj pracujú na pokročilých technológiách aj na spoločnej fabrike. Mazda 2 vznikla ako pilotný projekt spolupráce a ako súčasť Zoom-Zoom 2030 vízie (nie nevymyslel som si to :D), ktorá má reagovať na aktuálne eko regulácie a potreby trhu

Plán automobilky Mazda je vytvoriť si špeciálne puto so zákazníkmi, kedy im ponúknu výborný stroj, ktorý nezničí planétu.