Je to tu. Nová doba BMW a vynovené 2023 BMW X7. Vďaka nenapodobiteľnému spojeniu exkluzivity, výnimočnej dynamiky, prepychového priestoru a všestrannosti sa BMW X7 rýchlo stalo najúspešnejším modelom značky BMW v luxusnej triede. Teraz prešiel výnimočný charakter najväčšieho vozidla z kategórie Sports Activity Vehicle (SAV) výraznými zlepšeniami.

Ide najmä o vizuálne očarujúcu prednú časť, nový vzhľad dodáva aj balík výbavy M Sport, disky kolies z ľahkej zliatiny z priemerom až do 23 palcov (prvý raz sa na BMW dodávajú priamo zo závodu) či o najmodernejšiu generáciu ovládacieho a operačného rozhrania iDrive vrátane zakrivenej obrazovky BMW Curved Display a ovládacieho systému BMW Operating System 8. Nový model BMW X7 prichádza aj s bohatšou paletou štandardnej výbavy, širšou ponukou asistenčných systémov vodiča a súčasť všetkých troch motorov v ponuke tvorí aj najmodernejšia 48 V mild hybridná technológia.

 

Exkluzívny vzhľad a progresívny štýl

Rozsiahle dizajnové úpravy ešte výraznejšie podčiarkli predovšetkým vizuálnu exkluzivitu najväčšieho vozidla z ponuky modelov BMW X. Dizajn ešte jasnejšie než kedykoľvek predtým podčiarkuje postavenie modelu BMW X7 ako jednej z vlajkových lodí značky. Novo tvarovaná predná časť pozdvihuje najvýraznejšie dizajnové prvky ako dvojité svetlomety a BMW masku chladiča v tvare obličiek. Vo svojom novom tvare zdôrazňujú vzpriamený postoj vozidla a umocňujú jeho neprehliadnuteľnosť na ceste.

Horizontálne prvky LED svetlometov umiestnené v hornej časti slúžia ako denné a smerové svetlá. LED prvky v spodnej časti plnia úlohu ako stretávacie a diaľkové svetlomety, pričom ich tmavé pozadie vytvára pocit, akoby boli zasadené hlboko do predného nárazníka a vystúpili až v momente, keď sa aktivujú.

Diskrétne kaskádové osvetlenie oboch častí BMW obličiek ICONIC GLOW dodáva prednej časti modelu BMW X7 mimoriadne extravagantný pocit a to v prípade. Progresívny štýl zadnej časti dotvárajú extrémne úzke zadné svetlá s drojdimenzionálnym vzhľadom. Elegantná chrómová lišta prepájajúca zadné svetlá nového modelu BMW X7 dostala očarujúci sklenený kryt.

2023 BMW X7 sa štandardne dodáva s 20-palcovými diskami kolies z ľahkých zliatin. Vrcholný model a vozidlá s balíkom M Sport dostanú 21-palcové M disky kolies z ľahkých zliatin. Prvý raz je k dispozícii možnosť vybaviť model BMW priamo zo závodu aj až 23-palcovými diskami kolies z ľahkých zliatin.

 

Veľkorysý vnútorný priestor

Všetky tri rady sedadiel v novom BMW X7 poskytujú veľkolepý pocit z priestoru. Druhý rad sedadiel štandardne privíta troch cestujúcich, na požiadanie ho môžu tvoriť aj dve samostatné sedadlá. Vodič a predný spolujazdec si štandardne užívajú vyhrievané sedadlá. Na európskych trhoch ich štandardne pokrýva rozšírené čalúnenie kožou BMW Individual Merino.

Moderný progresívny štýl spolu s digitalizáciou interiéru prinášajú novo vytvorená palubná doska s úzkymi otvormi ventilácie a náladovým podsvietením v spodnej časti, ako aj zakrivená obrazovka BMW Curved Display. Obľubenú páku automatickej prevodovky nahradil minimalistický ovládač prevodovky shift-by-wire.

 

 

Systém BMW Live Cockpit Plus, štandardne dodávaný do 2023 BMW X7, obsahuje aj najmodernejšiu verziu ovládacieho a operačného systému BMW iDrive. Využíva operačný systém BMW Operating System 8 a jeho súčasťou je aj zakrivená obrazovka BMW Curved Display, ktorú tvoria 12,3-palcová digitálna prístrojová doska a ovládacia obrazovka so 14,9-palcovou uhlopriečkou.

 

2023 BMW s mild hybridnou technológiou.

Ponuke motorov kraľuje nový 4,4-litrový benzínový motor V8 pre špičkový model BMW X7 M60i xDrive, ktorý pochádza z motorov poháňajúcich vysoko výkonné vozidlá z divízie BMW M. Technológia M TwinPower Turbo a zberné potrubie z oboch radov valcov mu dodávajú výkon 390 kW (530 k) a krútiaci moment 750 Nm.

V modeli BMW X7 xDrive40i sa predstavuje najmodernejšia generácia radového 6-valcového benzínového motora. Prináša množstvo inovácií týkajúcich sa spaľovacieho procesu, výmeny plynov, ovládania ventilov, vstrekovania a zapaľovania, čo sa prejavilo na zlepšení výkonu aj spotreby. Výkon nového motora poskočil oproti predchodcovi o 35 kW (47 k) na 280 kW (380 k), zatiaľ čo krútiaci moment vzrástol o 70 Nm na 520 Nm a s pomocou mild hybridného systému dosahuje hodnotu až 540 Nm.

Rozsiahle úpravy radového 6-valcového naftového motora v novom modeli BMW X7 xDrive40d priniesli zlepšenia v oblasti spotreby aj emisií. Krútiaci moment s hodnotou 700 Nm môže s podporou mild hybridného systému narásť až na 720 Nm.