Privítajte novú Audi RS6

Pod kapotou sa skrýva štvorlitrová bi-turbo V8 ktorá produkuje necelých 600 koní. Z nuly na sto dokáže vystreliť za 3,6 sekundy, a maximálna rýchlosť je 305 km/h. V aute sa nachádza aj elektromotor vďaka ktorému je RS6 mild-hybrid. To znamená že pri plynulej jazde motor dokáže odpojiť štyri valce a z RS6ky sa stane  štvorvalec. Pri voľnobehu v rýchlostiach od 50 km/h až po 160 km/h sa dokáže motov vypnúť úplne.

RS6 narástla nielen do dĺžky ale hlavne do šírky. Oproti klasickej A6 je širšia o celých 80mm, čo je dosť nato aby ste sa novej RS6 v spätných zrkadlách doslova zľakli. Taktiež zadný difúzor vyzerá veľmi agresívne a zaujímavo. Celý dizajn auta podčiarkujú obrovské 22″ disky v ktorých sa nachádzajú brzdy s priemerom 420mm, respektíve 360mm vzadu ktoré sú momentálne najväčšie aké kedy v Audi boli.

Po prvý krát bude v RS6 adaptívny vzduchový podvozok. Normálne je podvozok nižší o 20mm oproti klasickej A6, ale pri rýchlosti nad 120 km/h sa podvozok automaticky zníži ešte o 10mm. Pomocou „lift módu“ sa pri nízkych rýchlostiach podvozok da zdvihnúť o 20mm, čo je veľmi praktická vec za ktorú Audi chválime.

Začiatok predaja je naplánovaný na prvý štvrť rok 2020. Cena je zatiaľ pre slovenský trh neznáma, tú sa najskôr dozvieme o mesiac na autosalóne vo Frankfurte, kde bude RS6 predstavená európskemu trhu.