Elegantné a elektrifikované kupé s mimoriadnou agilnosťou a jazdnou dynamikou, „štvorkolka“, ktorá dosahuje skvelú trakciu a ponúka vynikajúci komfort na každý deň: nové kupé Mercedes-AMG GLE 63 (S) 4MATIC+ (kombinovaná spotreba paliva: 11,5 l/100 km; kombinované emisie CO₂: 263-262 g/km)¹ spája mnohé osobnosti vozidla v jednom modeli.

Srdcom vysokovýkonného SUV kupé je 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s dvojprúdovými (twinscroll) turbodúchadlami umiestnenými medzi radmi valcov, ktorý je elektrifikovaný štartovacím generátorom EQ Boost a 48-voltovým elektrickým systémom, aby poskytoval mimoriadne spontánne vlastnosti pri rozbiehaní. Okrem toho poskytuje tento systém aj extra výkon 16 kW (22 k) a krútiaci moment 250 Nm.

Základný model poskytuje výkon 420 kW (571 k) a krútiaci moment 750 Nm, verzia S dokonca 450 kW (612 k) a 850 Nm. O impozantnú obratnosť a spontánne reakcie sa stará podvozok so vzduchovým pružením AMG RIDE CONTROL+ s nastaviteľnou svetlou výškou spolu s aktívnou stabilizáciou nakláňania AMG ACTIVE RIDE CONTROL, ktorá pracuje na báze 48-voltového systému, plne variabilným pohonom všetkých kolies AMG Performance 4MATIC+ a 9-stupňovou automatickou a rýchlo radiacou prevodovkou AMG SPEEDSHIFT TCT 9G.

Špecifická maska chladiča vozidiel AMG vizuálne zdôrazňuje príslušnosť do rodiny modelov AMG, k čomu prispievajú aj disky kolies z ľahkých zliatin s priemerom 21 alebo 22 palcov (S). Interiéru dominuje čalúnenie športových sedadiel kožou napa či trojramenný volant s hliníkovými radiacimi páčkami, čiernou značkou na pozícii 12 hodín a špeciálnymi tlačidlami na nastavenie dynamiky jazdy. Sériovo sa dodáva najnovšia verzia infotainmentu MBUX s prvkami a vzhľadmi špecifickými pre AMG.