Po elektrickom SUV ENYAQ iV sa do ponuky dostalo ─Ćal┼íie EV postaven├ę na platforme MEB. Nov├í ┼áKODA ENYAQ COUP├ë iV predstavuje elegantnej┼íiu a dynamickej┼íiu alternat├şvu k p├┤vodn├ęmu vozidlu. V├Żroba bude na─Ćalej prebieha┼ą na linke v Mladej Boleslavi.

ÔÇ×Po ├║spe┼ínom uveden├ş vozidla ENYAQ iV prin├í┼ía nov├Ż ENYAQ COUP├ë iV do rodiny ┼áKODA iV e┼íte viac em├│ci├ş, ┼íportov├ęho charakteru a elegancie. Dizajn├ęrom a in┼żinierom ┼áKODA AUTO sa pritom podarilo sk─║bi┼ą vysok├║ funk─Źnos┼ą s emocion├ílnym vzh─żadom,ÔÇť predstavuje nov├Ż model Thomas Sch├Ąfer, ┼í├ęf spolo─Źnosti ┼áKODA AUTO.

Dynamick├Ż a atrakt├şvny

Hlavnou novinkou v preveden├ş modelu ┼áKODA ENYAQ COUP├ë iV je tvar karos├ęrie. Od B st─║pika sa karos├ęria zva┼żuje. Tento ┼ít├Żl je podporen├Ż ┼íportovo tvarovan├Żm predn├Żm n├írazn├şkom a taktie┼ż nov├Żm preveden├şm bo─Źn├Żch prahov lakovan├Żch vo farbe karos├ęrie.

├Üplne novo je tvarovan├í zadn├í ─Źas┼ą vozidla s ostro lomenou hranou a n├ípisom ┼áKODA na veku bato┼żinov├ęho priestoru. ┼ápecialitou v┼íetk├Żch preveden├ş ENYAQ COUP├ë iV je presklen├í panoramatick├í strecha, ktor├í nadv├Ązuje na ─Źeln├ę aj zadn├ę sklo vozidla. Dynamick├Ż dizajn dop─ż┼łaj├║ disky kolies o ve─żkosti 19 a┼ż 21 palcov. Emot├şvny vzh─żad prin├í┼íaj├║ aj FULL LED predn├ę svetlomety.

ŠKODA ENYAQ COUPÉ RS

Prv├í ─Źisto elektrick├í RS-a bude ENYAQ COUP├ë RS iV. Verzia RS disponuje v├Żkonom 220 kW a kr├║tiacim momentom 460 Nm, tomu zodpoved├í jeho dynamika: zr├Żchlenie z 0 na 100 km/h trv├í 6,5 sekundy a maxim├ílna r├Żchlos┼ą je 180 km/h. Podvozok prevedenia RS aj verzie SPORTLINE je vpredu zn├ş┼żen├Ż o 15 mm a vzadu o 10 mm.

Prevedenie ENYAQ COUP├ë RS iV dost├íva ┼ítandardne jedine─Źn├║ osvetlen├║ masku chladi─Źa Crystal Face so 131 di├│dami. Rovnako ako v┼íetky ostatn├ę modely RS zna─Źky ┼áKODA m├í aj ENYAQ COUP├ë RS iV ─Źerven├Ż reflexn├Ż p├ísik v zadnom n├írazn├şku, ktor├Ż sa tiahne cez cel├║ ┼í├şrku vozidla.

Pr├şvetiv├Ż interi├ęr

V preveden├ş RS n├íjdeme ┼ítandardne trojz├│nov├║ klimatiz├íciu a vozidlo je vybaven├ę napr├şklad progres├şvnym riaden├şm. Z├íkazn├şci si potom m├┤┼żu vo verzii RS zvoli┼ą z dvojice dizajnov├Żch preveden├ş interi├ęru.┬áV oboch pr├şpadoch dostan├║ oblo┼żenie palubnej dosky a dvern├Żch panelov v karb├│novom dekore, hlin├şkov├ę kryty ped├ílov a ┼íportov├ę sedadl├í s integrovan├Żmi opierkami hlavy a logom RS.

V Design Selection RS Lounge s├║ sedadl├í ─Źal├║nen├ę materi├ílom Suedia s limetkovo zelen├Żm kontrastn├Żm pre┼í├şvan├şm a lemami. Ten ist├Ż farebn├Ż akcent n├íjdeme na volante alebo kober─Źekoch aj na palubnej doske, ktor├í je tie┼ż ─Źal├║nen├í materi├ílom Suedia.

Na ┼żelanie m├┤┼żu z├íkazn├şci zvoli┼ą Design Selection RS Suite s ─Źal├║nen├şm z ─Źiernej perforovanej ko┼że so siv├Żm kontrastn├Żm pre┼í├şvan├şm. Aj t├íto farebn├í kombin├ícia sa premieta ─Ćalej do interi├ęru.

R├Żchle a komfortn├ę nab├şjanie

V ┼áKODA ENYAQ COUP├ë iV si m├┤┼żu z├íkazn├şci vybera┼ą z dvoch ve─żkost├ş kapacity bat├ęrie a ┼ítyroch ├║rovn├ş v├Żkonu. Popri spom├şnanej verzii RS s bat├ęriou s kapacitou 82 kWh, je v konfigur├ícii s touto bat├ęriou a pohonom v┼íetk├Żch kolies k dispoz├şcii aj prevedenie ENYAQ COUP├ë iV 80x. To disponuje v├Żkonom 195 kW a kr├║tiacim momentom 425 Nm.

Pohon ŠKODA ENYAQ COUPÉ iV

─Äalej je v ponuke prevedenie ENYAQ COUP├ë iV 80 s pohonom zadnej n├ípravy a v├Żkonom 150 kW. Pr├íve tento variant pon├║kne v─Ćaka kombin├ícii ├║spornej┼íieho pohonu jednej n├ípravy a ve─żkej bat├ęrii najvy┼í┼í├ş dojazd a┼ż 545 kilometrov pod─ża WLTP. Z├íkladom ponuky je potom na v├Ą─Ź┼íine trhov prevedenie ENYAQ COUP├ë iV 60 s bat├ęriou s kapacitou 62 kWh a elektromotorom s v├Żkonom 132 kW poh├í┼łaj├║cim zadn├ę koles├í.

Nab├şjanie ┼áKODA ENYAQ COUP├ë iV

Majitelia vozidiel ┼áKODA ENYAQ COUP├ë iV m├┤┼żu vozidlo nab├şja┼ą v├Żkonom a┼ż 135 kW. V─Ćaka tomu je mo┼żn├ę bat├ęriu s kapacitou 82 kWh pri r├Żchlodob├şjan├ş nabi┼ą z 10 na 80 % len za 29 min├║t. Doma je mo┼żn├ę za pomoci wallboxu nab├şja┼ą v├Żkonom a┼ż 11 kW a vozidlo sa v z├ívislosti od ve─żkosti bat├ęrie nabije za 6 a┼ż 8 hod├şn.