A je to tu! Trendu SUV kupé sa chytá i nemecký koncernový gigant Volkswagen, ktorý nám predstavuje novinku s názvom Taigo, vychádzajúcu z aktuálneho modelu T-Cross. Je to vôbec po prvý raz čo nemecká automobilka predstavuje variant SUV kupé pre európsky trh. Dokáže si vydobyť rovnakú popularitu, akú zažíva konkurent Renault Arcana?

Volkswagen Taigo – atraktívny dizajn

V prednej časti sa novinka podobá na sesterský model T-Cross, no pôsobí oveľa dynamickejšie a agresívnejšie. Novinka prichádza už v základnej výbave s Full LED technológiou predných svetlometov. Z prvých fotografii možno pozorovať aj LED svetelný pás tiahnuc sa pozdĺž prednej masky chladiča, podobne ako u modelu ID.3.

K svalnatým proporciám modelu Taigo prispievajú plastové lemy blatníkov a k dynamickému vzhľadu zasa šikmo sa zvažujúca strecha od C stĺpika. Výrobca tvrdí, že i napriek trendy dizajnu kupé modelu Volkswagen Taigo budú mať pasažieri zadných sedadiel dostatok miesta nad hlavou.

Zadnej časti vozidla dominujú združené LED svetlomety, ktoré pridávajú modelu Volkswagen Taigo na atraktivite. Sekundujú im síce falošné, no vkusne zapracované koncovky výfuku, ktoré dúfam budú u prípadnom variante R reálne. Volkswagen prichádza s modelom Taigo s myšlienkou, uchvátiť najmä mladých zákazníkov, ktorí preferujú digitálny, dynamický a moderný dizajn automobilov.

Bohatá štandardná výbava

Volkswagen Taigo je postavený na modulárnej platforme MQB a prichádza s pohonom prednej nápravy. Taigo sa pýši slušnou základnou výbavou. V nej zákazník dostane už spomínané Full LED svetlomety, plne digitálny kokpit, najnovší infotainment 3. generácie MIB3, multifunkčný volant, bezdrôtový AppConnect a množstvo bezpečnostných prvkov z vyšších tried portfólia.

Za príplatok u modelu Volkswagen Taigo sú inteligentné matrix svetlomety IQ.LIGHTS či semi-autonómny IQ.DRIVE Travel Assist.

Konkurencia

Novinka je atraktívnejšia bezpečnejšia a modernejšia než jeho brazilský bratranec Nivus. Čo je však najdôležitejšie, Taigo si budete môcť objednať i v Európe. Novinka však čelí pred veľkou skúškou a to je nastavenie tej správnej ceny, ktorá nie je ešte známa. Konkurovať mu bude Renault Arcana, Citroen C4 či Suzuki Eclipse.

Zdroj:.volkswagen-newsroom.com