Prvý uplne elektrický športový automobil od Porsche predstavuje pre spoločnosť a celkovo pre segment športových áut začiatok novej éry. Štvordverové kupé ponúka jedinečný balík, v ktorom nájdete vynikajúce jazdné vlastnosti Porsche a k tomu, elektromobil s dojazdom cez 400 km.

Výkon
Taycan disponuje dvomi  elektromotormi, jeden poháňa prednú nápravu a druhý zadnú.Vo verzií Turbo S môžu generovať v overbooste až 560 kW (761 koní). Vďaka tomuto výkonu sa Turbo S  dostane na 100 km/h za 2,8 sekundy a na 200 km/h za 9,8 sekundy. Maximálna rýchlosť je 260 km/h.

Turbo?
Možno sa čudujete, že prečo Porsche používa označenie Turbo pre elektromobily. Vysvetľujú to tým, že z označenia Turbo sa stala značka, vďaka ktorej môžu odlišovať rôzne výkonnostné verzie.

Nabíjanie 
Taycan je prvý elektromobil, ktorý využíva 800 V elektrickú sieť, vďaka ktorej sa dokáže na rýchlonabíjačke nabiť  z 5% na 80 % kapacity batérie za 22 minút. Podporuje nabíjanie výkonom až 270 kW. Dojazd pre Turbo je na hranici 450 km, a pre Turbo S  je to 412 km.

Prevodovka
Dvojstupňová prevodovka inštalovaná na zadnú nápravu je inováciou, ktorú vyvinuli v Porsche špeciálne pre Taycan. Prvý prevodový stupeň slúži na zrýchlenie v nízkych rýchlostiach, zatiaľ čo druhý prevodový stupeň je dlhý a slúži na pokojnejšiu jazdu

Taycan by sa mal začať predávať na konci roku 2019 s cenovkou cez 130 000€ za základnú verziu. V prípade Turbo S je odhadovaná cena 150 000€.